אין ספק כי אחת החוויות הכי מרהיבות ומרגשות שאנו יוכלים לקחת חלק היא טיסה בשמי הארץ בכדור פורח. לאלו מכם שרוצים להשתתף בחוויה שכולה כדורים פורחים (לאו דווקא לטוס בעצמכם), בכל שנה בעונת הקיץ, בדרך כלל בחודש יולי ניתן להנות מפסטיבל כדורים פורחים אשר הוא חלק בלתי נפרד מפסטיבל דרום אדום בצפון הנגב, ממש אצלנו בישראל. שילוב בין מוזיקה, אוכל, קשת רחבה של צבעים וכמובן כדורים פורחים תהפוך לכם את הקיץ למשהו קצת אחר ושונה מבדרך כלל. הפסטיבל משלב אינספור פעילויות המתאימות לילדים, למבוגרים, לזוגות ומתקיים בגן לאומי אשכול. הפארק משתרע על פני 3,500 דונם ובו מדשאות רחבות, מתקנים בהם ניתן לערוך פיקניק במקום, לגשת לנקודות תצפית שבאזור ולהתרשם מהנוף המרהיב, אוויר פתוח ונקי.

פסטיבל כדורים פורחים

מה יש בפסטיבל?

החופש הגדול מתפרס על תקופה ארוכה יחסית ולאורכו אנו מנסים לקחת את הילדים לטיולים ולמקומות שישאירו בליבם ובזכרונם חוויות מרהיבות. אחת האטרקציות היותר מופלאות המתקיימת במהלכו של החופש הגדול היא כאמור פסטיבל כדורים פורחים. מדובר בהפנינג שלם סביב הכדורים הפורחים שמשאירים בעיקר את הילדים בפה פעור. אל הפסטיבל מגיעים בכל שנה טייסי כדורים פורחים מכל העולם ולכן הפסטיבל הוא גם בינלאומי. עם הזריחה, בדרך כלל ביום השני של הפסטיבל, יוכלו האורחים לצפות בכל התהליך שבו מנפחים את הכדורים הפורחים, שזו חוויה בפני עצמה. בשלב הבא תתבצע הפרחה של כל הכדורים הפורחים בשלל צבעים לאוויר וכאשר תתחיל השמש לשקוע ממשיכים במופע זוהר של כדורים פורחים מרהיבים.

פרט למופע של הכדורים הפורחים יש בפסטיבל גם דוכני מזון, מופעים של אמנים אורחים, מופע קרקס אווירי בו משלבים הטייסים בועות אש, בלונים, אקרובטיקה ועוד. במהלך הפסטיבל ניתן לישון באוהלים בשטח הפארק ולהנות מהבריכות ומהמדשאות שהפארק מציע לכל משתתפי הפסטיבל. בנוסף, ניתן לרכוב בשטח הפארק באופניים (יש מסלולים משולטים), ללון בצימרים שבאזור, ללכת במסלולי ההליכה שבאזור, בקיצור מדובר בחוויה מגבשת, מעשירה ומעניינת לכל המשפחה.