כדור פורח כספורט

בכל רחבי העולם, טיסה בכדור פורח היא ספורט של ממש!

טיסה תחרותית בכדור פורח היא דבר נפוץ. ארגונים רבים בעולם מאגדים אלפי טייסי כדור פורח, הנפגשים אחת לתקופה להתחרות ביניהם תוך ביצוע מטלות שונות בטיסה. הפסטיבלים והתחרויות מושכים צופים רבים, וכמו בכל פעם מעלים את מפלס ההתלהבות של הקהל למראה עשרות או מאות הכדורים הפורחים המתחרים זה בזה.

ניווט כדור פורח וקליעה למטרה

היות שכדור פורח איננו ממונע ונע רק במהירות הרוח, מתחרים הטייסים על הדיוק בניווט, על המרחק, על זמן השהות באוויר ועוד. התחרות הנפוצה ביותר היא זו במהלכה מתבקשים הטייסים להגיע מנקודת ההתחלה אל מטרות מסומנות מראש על הקרקע, תוך ניווט בגבהים שונים במרחב האווירי. כאשר מגיעים אל המטרה, משליכים הטייסים שק בד קטן מלא בחול או באורז לעבר לוח המטרות הניצב על הקרקע; על השק מוטבע שם הטייס. ככל שהשק קרוב יותר למרכז המטרה, כך צובר הטייס יותר נקודות. בסיום מספר מקצים, מנצח הטייס שצבר את הניקוד הרב ביותר.

אליפויות עולם לטיסה בכדור פורח

פעם בשנה מתקיימת אליפות העולם לטיסה בכדור פורח, בה משתתפים טייסים מכל קצווי תבל. ההתכנסות של מאות כדורים פורחים הממלאים את השמיים במגוון צורות וצבעים, מוכרת לנו בשם “פסטיבל כדורים פורחים” – חוויה בין-לאומית של צבע, דמיון, תעופה ואחדות. במהלך ימי התחרות מתמודדים טייסים וכדורים פורחים מעשרות מדינות וממריאים מדי בוקר למירוצים אוויריים על רקע נופים מתחלפים: הרים, עמקים ואגמים. התחרויות מאופיינות בהתלהבות רבה; לצד ירידי אמנות, פעילויות מהנות לכל המשפחה ודוכנים שונים, הציבור מוזמן לחזות במפגני הטיסה המרהיבים שצובעים את השמיים.