בתקופת החורף הכלניות ממלאות את הארץ, ובאזור הדרום ניתן למצוא מרבדים שלמים של הפרח המוגן היפהפה הזה. אנשים רבים נוהרים אל הפסטיבלים השונים שנערכים בתקופה זו של השנה, על מנת ליהנות מהטבע במלוא תפארתו ולראות כלניות בדרום. אחד מהחסרונות של החגיגה הזו הוא הדוחק הרב ופקקי התנועה, הנגרמים בשל העומס הגדול- הן של המכוניות בדרך אל האתרים, והן של קבוצות האנשים הגדולות במקומות בהן מתקיימות הפעילויות השונות. טיסה בכדור פורח עשויה להיות דרך מקורית ובלתי נשכחת, לחוות את היופי שבפריחת כלניות בדרום.

מהו בעצם כדור פורח?

הכדור הפורח זהו כלי טיס עתיק יומין, מהוותיקים ביותר בהיסטוריה, המורכב מבלון גדול המחובר לסל- עליו עומדים האנשים הטסים- ומתרומם באוויר בעזרת גז או אוויר חם. כאשר מדובר בטיסה חופשית והבלון איננו קשור לקרקע, הטיסה תתבצע באמצעות אוויר חם שיקורר אט-אט באופן מבוקר, לצורך ירידה בחזרה. גז ישמש בכדורים פורחים המחוברים לקרקע, במקומות בהם אין אפשרות לטיסות חופשיות, כמו למשל באזור עירוני כמו תל אביב שאין בה מרחבים פתוחים גדולים.

כלניות בדרום

חוויה מאחדת, מפתיעה ומרגשת שאין דומה לה

טיסה בכדור פורח מאפשרת לאנשים המשתתפים בה, לקבל מבט מלמעלה על כל מה שמתרחש על הקרקע. כשאנחנו מדברים על פריחת כלניות בדרום – מראה מדהים של שטח מלא בפרחים אדומים מרהיבים- אין ספק כי הטיסה בכדור הפורח מייצרת נקודת תצפית בלתי נשכחת. אל הכדור הפורח ניתן לחבר סלים בכל מיני גדלים, לפי הצורך- כך שתוכלו להתאים לעצמכם את הטיסה עצמה. במידה ואתם מעוניינים לצפות על כלניות בדרום כחוויה רומנטית– תוכלו להזמין סל קטן ופרטי, רק עבורכם. במידה ואתם משפחה גדולה שמעוניינת להפוך את הטיסה בכדור הפורח לחוויה משפחתית– ניתן לבחור בסל גדול, שיכול להכיל מספר רב של אנשים. גדלי הסל השונים משפיעים על מחיר הטיסה, כאשר לרוב מדובר בכמה מאות שקלים- השקעה בהחלט משתלמת, בשביל משהו שעושים פעם בחיים בדרך כלל.

ליהנות ממרבדים של כלניות בדרום מלמעלה

חשוב לדעת כי כדורים פורחים ניתן להטיס במזג אוויר שאיננו סוער וגשום, על כן סוף החורף מהווה תקופה מושלמת לטיסה- כשהאקלים נוח יותר, והטבע מתחיל להתעורר לקראת האביב. מראה כלניות בדרום הוא דבר מופלא, כמו שאר הנוף עוצר הנשימה של הנגב, יוצרים ביחד תמונה יפהפיה להסתכל עליה, מתוך הכדור הפורח שלכם.