החופש הגדול הוא תקופה לא פשוטה עבור ההורים שלעיתים צריכים למצוא סידורים ופעילויות עבור הילדים שלהם שלא נמצאים כאמור בגנים ובבתי הספר באותה תקופה של השנה. עבור ההורים מדובר בתקופה לא פחות ממאתגרת היות ובנוסף לעבודה שלהם ולסידורים השוטפים של הבית צריך לדאוג גם לילדים מהבוקר עד הערב לפעילות על מנת שלא יטפסו על הקירות בבית, במיוחד כאשר מדובר בילדים קטנים שצריכים השגחת מבוגרים בכל שעות היום.

אז הורים רבים נעזרים בסבים ובסבתות אך ישנם גם פתרונות אחרים, יותר יצירתיים וכאלה שגם יותר יעילו לילדים שלכם מבחינה חברתית ומבחינה התפתחותית מאשר לשבת אצל סבא וסבתא ולראות טלוויזיה ולשחק באייפד כל היום. לכן החלטנו לכתוב לכם איך מוצאים פעילויות לילדים בחופש הגדול.

סאמר סקול

סאמר סקול היא קייטנה שנערכת באנגליה או בארצות הברית ומעבר להיותה קייטנה שמשלבת פעילויות כייפיות כמו כל קייטנה אחרת עם ביקורים בלונה פארק ופארקי מים באותה מדינה, היא גם משלבת לימודי אנגלית. אז מדוע למעשה לשלוח את הילדים שלכם למספר שבועות לארץ זרה? בראש ובראשונה זה מפתח מאוד את הילדים שכנראה לראשונה טסים לחו”ל בלי ההורים שלהם, דבר שיפתח מאוד את העצמאות של הילדים שלכם, שעליהם להיות אחראים לעצמם, לדרכון שלהם ולכסף שלהם וכאמור להסתדר לבד בבתי המלון ולציית ללוח הזמנים הקבוצתי. בנוסף בקייטנה הזו לומדים הילדים אנגלית ומתרגלים אותה בחיי היום יום באותה מדינה בה הם חיים, כך שרכישת השפה או שיפור האנגלית שהם הוא גם יתרון עצום שטומן בחובו הסאמר סקול.

יוצאים לטייל

במהלך החופש הגדול יש המון פסטיבלים בהם אפשר לקחת חלק, ניתן גם לארגן טיסה בכדור פורח בשמי ישראל, להשתתף בקשת רחבה של פעילויות וסדנאות שניתנות ברחבי הארץ לפעמים בתשלום סמלי ולעתים בחינם.

טיסה בכדור פורח לקבוצה

קייטנה מקצועית

לעיתים לשלוח את הילדים כל שנה לאותה קייטנה שלוקחת את הילדים כל פעם לאותו ספארי ולאותו תיאטרון לראות את אותה הצגה ולאותו פארק שעשועים ופארק מים יכול להיות כבר משעמם עבור הילדים. לכן, כדאי לכם לברר על קייטנות מקצועיות בעלות נושא מסוים שסביבה סובב הקייטנה. למשל, אם אתם יודעים שהילדים שלכם אוהבים מאוד נושא מקצועי מסויים כמו תיאטרון נסו לחפש להם קייטנה העוסקת סביב נושא זה, בה לומדים הילדים שיעורים כמו תנועה, דרמה ופונקציות נוספות שרלוונטיות לעולם המשחק. קיימות עשרות קייטנות בעלות נושאים שונים וכל שעליכם לעשות הוא לעניין את הילד שלכם בקייטנה בעלת נושא בתחום שהוא אוהב כמו בישול ואפייה, יצירה, אומנות, הכנה לכיתה אלף, ימאות, תעופה ועוד.